PROSTOKĄTNA FORMA DO PIECZENIE CHLEBA Z TERAKOTY

PROSTOKĄTNA FORMA DO PIECZENIA CHLEBA Z TERAKOTY

2007.196

48,00 zł

Dostępnych w magazynie: 4

Koszt wysyłki: od 9,90 zł

Wysyłamy do 24h

MASON CASH

Wymiary: 26 cm x 13,5 cm x 8,5 cm

Prostokatna forma do pieczenia chleba firmy Mason Cash, wykonana z nieszkliwionej terakoty. Idealna do wypieku domowego pieczywa. Równomiernie rozprowadza ciepło, zaś lekko porowata powierzchnia absorbuje wilgoć z ciasta, dzieki czemu można uzykać apetyczną, chrupiącą skórkę.

Przed pierwszym użyciem formę należy odpowiednio przygotować, aby zachować jej pełne właściwości.

1. W pierwszej kolejności umyj naczynie w wodzie z mydłem, dokładnie opłucz, następnie zanurz je w  czystej, ciepłej wodzie na 30 min, po czym pozwól mu wyschnąć w naturalny sposób (minimum 2 godziny).

2. Kiedy naczynie będzie już suche, natrzyj je dokładnie od wewnętrznej strony olejem roślinnym przeznaczonym do stosowania w wysokich temperaturach.

3. Tak przygotowaną formę  włóż do zimnego piekarnika, ustaw temperaturę na 240°C - 250°C i piecz przez ok. 20 min do chwili kiedy olej całkowicie wyschnie. Po wyjęciu z piekarnika naczynie musi ostygnąć w naturalny sposób.

4. Powtórz czynności 2-3 jeszcze dwukrotnie.

Sezonowanie naczynia przeprowadzamy jedynie przed pierwszym użyciem.

Forma może służyć również do wyrastania ciasta.

UWAGA! Ponieważ forma ma porowatą powierzchnię nie można jej myć w zmywarce, używać w kuchence mikrofalowej, ani w zamrażarce. Należy myć w wodzie z mydłem i natychmiast dokładnie spłukać. Należy unikać gwałtownych zmian temperatury, pozostawiając do powolnego ostygnięcia przed myciem. Nie należy stawiać gorącej formy bezpośrednio na zimnym/wilgotnym blacie, ani używać na kuchence z otwartym ogniem czy na grillu.

Angielska firma Mason Cash od ponad dwustu lat produkuje naczynia i akcesoria kuchenne. Pięknie zaprojektowane, starannie wykończone, niezwykle funkcjonalne cieszą się uznaniem na całym świecie. Klasyczne wzory łączą się tu z nowoczesną technologią i ogromną dbałością o jakość produktów.

Ostatnio przeglądane

inni klienci kupili również

Polecamy

scroll
Wykorzystujemy pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. Sam możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w przeglądarce.