KAMIEŃ DO PIECZENIA Z TERAKOTY MASON CASH

KAMIEŃ DO PIECZENIA Z TERAKOTY MASON CASH

2007.189

79,00 zł

Koszt wysyłki: od 9,90 zł

Produkt chwilowo niedostępny

MASON CASH

Szerokość całkowita: 35cm

Średnica wewnętrzna: 30cm

Wykonany z terakoty kamień do pieczenia firmy Mason Cash.  Doskonały do pieczenia chleba, rozmarynowych placków czy pizzy. Kamień wykonany jest z nieszkliwionej, porowatej terakoty, która absorbuje wilgoć z ciasta, aby zawsze miało doskonałą zewnętrzną warstwę.

Serwując pizzę na kamieniu możemy mieć pewność, że długo utrzyma wysoką temperaturę.

Przed pierwszym użyciem kamień należy odpowiednio przygotować, aby nadać mu pełnych właściwości.

1. W pierwszej kolejności umyj naczynie w wodzie z płynem, dokładnie opłucz, następnie zanurz je w czystej, ciepłej wodzie na 30min, po czym niech wysycha w naturalny sposób.

2. Kiedy naczynie będzie już suche natrzyj je dokładnie, od wewnętrznej strony olejem roślinnym przeznaczonym do stosowania w wysokich temperaturach.

3. Tak przygotowany kamień włóż do zimnego piekarnika, ustaw temperaturę na 220°C i piecz przez ok. 25min lub do chwili, kiedy olej całkowicie wyschnie. Po wyjęciu z piekarnika naczynie musi całkowicie ostygnąć w naturalny sposób.

4. Powtórz czynności 2 i 3.

Sezonowanie naczynia przeprowadzamy jedynie przed pierwszym użyciem.

UWAGA: ponieważ forma ma porowatą powierzchnię nie można jej myć w zmywarce, używać w kuchence mikrofalowej, ani w zamrażarce. Należy myć w wodzie z płynem i natychmiast dokładnie spłukać. Należy unikać gwałtownych zmian temperatury, pozostawiając do swobodnego ostygnięcia przed myciem. Nie należy stawiać gorącego kamienia bezpośrednio na zimnym/wilgotnym blacie, czy powierzchni stołu, gdyż mógłby wtedy pęknąć. Najbezpieczniej odstawić na drewnianą, suchą deskę.

Angielska firma Mason Cash od ponad dwustu lat produkuje naczynia i akcesoria kuchenne. Wysokiej jakości, pięknie zaprojektowane, starannie wykończone i niezwykle funkcjonalne cieszą się uznaniem na całym świecie. Klasyczne wzory łączą się tu z nowoczesną technologią i ogromną dbałością o jakość produktów.

Ostatnio przeglądane

Polecamy

scroll
Wykorzystujemy pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. Sam możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w przeglądarce.