SIWAK AUGUST MAŁY

SIWAK AUGUST MAŁY

SIWAUM

260,00 zł

Koszt wysyłki: od 9,90 zł

Produkt chwilowo niedostępny

August Pracownia Projektowa Olga Milczyńska

Średnica: 21cm

Wysokość z pokrywką: 14cm

Pojemność: 1750ml

Siwak August to wyjątkowy garnek do zapiekania z pokrywką, doskonały do przygotowania pysznych, soczystych dań w piekarniku.

Siwaki są nie tylko odporne na wysoką temperaturę, ale także długą ją utrzymują. Ich powierzchnia jest porowata, chłonie wilgoć i ją utrzymuje. Dlatego przygotowane w nim potrawy są soczyste i aromatyczne. Doskonale nadaje się również do przechowywania żywności.

Siwaki wykonane są z gliny na kole garncarskim, a następnie wypalane w tradycyjnym piecu opalanym drewnem, techniką zwaną siwieniem. To piękne połączenie rzemieślniczych tradycji z nowoczesnym wzornictwem, którego owocem są nowe, funkcjonalne formy do użytku we współczesnych kuchniach, przesycone jednakże duchem wielowiekowej tradycji siwaków.

Przed użyciem siwak najlepiej jest namoczyć w wodzie przez kilka minut.

Używać tylko w w piekarniku.

Gorący garnek najlepiej odstawić na drewnianą powierzchnię. Odstawianie na zimny, kamienny blat może spowodować pęknięcie naczynia w wyniku szoku temperaturowego.

Nie należy myć siwaka w zmywarce.

Do czyszczenia najlepiej używać bieżącej wody i szczotki. Przed schowaniem dokładnie wysuszyć.

Ostatnio przeglądane

Polecamy

scroll
Wykorzystujemy pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. Sam możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w przeglądarce.