PATELNIA ŻELIWNA LODGE 26 CM

PATELNIA ŻELIWNA LODGE 26 CM

L-8SK3

179,00 zł

Koszt wysyłki: od 13,90 zł

Produkt chwilowo niedostępny

LODGE

Średnica: 26 cm

Długość całkowita: 40.5cm, wysokość: 5cm

Średnica spodu: 20.3cm

Żeliwna patelnia  amerykańskiej marki Lodge. Patelnia uniwersalna, praktycznie niezniszczalna, która swoich najlepszych właściwości nabiera wraz z użytkowaniem. Wstępnie sezonowana. Rozmiar niezastąpiony w kuchni. Doskonała do smażenia, pieczenia, a także do serwowania na stole. Do przygotowania zapiekanek, pieczenia tart czy quiche.

Patelnia ma wyprofilowane dzióbki po dwóch stronach, dodatkowy uchwyt, a także otwór w rączce, umożliwiający zawieszenie jej na relingu.

Przed pierwszym użyciem patelnię należy umyć w ciepłej wodzie z detergentem, wysuszyć dokładnie i pokryć cienką warstwą oleju roślinnego do smażenia.

Patelnię należy rozgrzewać powoli, nie ustawiając kuchni na największy ogień. Patelnia nagrzewa się w całości więc podczas jej używania należy chronić ręce rękawicą lub chwytakami kuchennymi. Patelnię  myć, używając nylonowego skrobaka. Myć w ciepłej wodzie z detergentem. Można namoczyć, jeśli jest taka potrzeba, by usunąć przypalone resztki potraw. Po dokładnym wysuszeniu patelni należy pokryć ją cienką warstwą oleju do smażenia.

Można używać na wszystkich rodzajach kuchenek poza kuchenką mikrofalową. Możemy używać jej w piekarniku, a nawet nad ogniem z ogniska czy grillu.

Myć ręcznie, wysuszyć i lekko natłuścić.

Jeśli patelnia co jakiś czas pokrywa się rdzą, co może się przydarzyć, lub jeśli potrawy przywierają do jej powierzchni należy przeprowadzić proces re-sezonowania. W tym celu, oczyszczamy porządnie patelnię używając sztywnej szczotki i myjemy w gorącej wodzie z detergentem.

Dokładnie płuczemy i wycieramy do sucha. Następnie nacieramy całą patelnię (także z  zewnątrz) cienką warstwą oleju roślinnego do smażenia i wkładamy do nagrzanego do temperatury 180 -200°C piekarnika. Patelnię wkładamy na górny ruszt, do góry dnem, a na dolnym ruszcie układamy aluminiową folię, żeby zbierała wszystko co wykapie z patelni.

Patelnię pieczemy przez godzinę, następnie wyłączamy i pozostawiamy do wystudzenia w piekarniku.

Pamiętać należy o przechowywaniu patelni w suchym miejscu.

Historia i tradycje firmy Lodge, założonej w stanie Tennessee w Południowym Pittsburgu sięgają ponad 100 lat. Firma rozwija się, wprowadza nowe technologie doceniane przez użytkowników na całym świecie, a dodatkowo z zaangażowaniem podchodzi do wszelkich procedur mających na celu ochronę środowiska.

Ostatnio przeglądane

inni klienci kupili również

Polecamy

scroll
Wykorzystujemy pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. Sam możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w przeglądarce.