GRA MEMO - TIP TOP CLAP

GRA MEMO - TIP TOP CLAP

DJ05120

35,00 zł

Dostępnych w magazynie: 1

Koszt wysyłki: od 9,90 zł

Wysyłamy do 24h

DJECO

Bardzo zabawna gra towarzyska Tip Top Clap to kolejna karciana propozycja od firmy Djeco dla 2-5 graczy bez górnych ograniczeń wiekowych. Do dyspozycji  są 32 karty z ośmioma dżwiękami lub minami do naśladowania. Puść „oczko", zagwiżdż jak ptak, tupnij nogą i jeszcze inne zabawne dźwięki, które musisz powtarzać w zapamiętanej kolejności.

Przeznaczona dla dzieci w wieku  6lat+

Djeco to francuska firma założona w 1954 roku. Niezwykle popularny i uznany producent zabawek rozwijających wyobraźnię dziecka oraz kreatywnych zestawów plastyczno-artystycznych. Zespół projektantów oraz ilustratorów Djeco pracuje w siedzibie firmy w Paryżu, często współpracując przy tworzeniu ze znanymi artystami. Zabawki Djeco charakteryzują się żywą kolorystyką, ciekawym wzornictwem oraz doskonałą jakością. Wszystkie produkty Djeco spełniają europejskie normy bezpieczeństwa.

 

Instrukcja

Cel gry: zapamiętać miny i dźwięki w odpowiedniej kolejności.

Zawartość: 32 karty (6 x 8 dżwięków i min)

1 - klaśnij w dłonie

2 - zagwiżdż jak ptak

3 - puść “oczko”

4 - naśladuj odgłos “bąka”

5 - uderz dłonią w stół

6 - pokaż język

7 - zamiaucz jak kotek

8 - tupnij nogą

Przygotowanie: talię 32 kart należy ułożyć na stole obrazkami do dołu.

Zasady gry: Rozpoczyna najmłodszy z graczy. Odwraca pierwsza kartę z talii i kładzie obok. Wydaje dźwięk lub pokazuje minę która przedstawiona jest na obrazku. Kolejny gracz także odwraca kartę i kładzie na wcześniej odkrytej karcie. Powtarza dźwięk lub minę pierwszego gracza a następnie wykonuje swoja „akcję”. Kolejni gracze po odkryciu swoich kart, starają się powtórzyć dźwięki i miny poprzedników, na końcu wykonując swoją. Powtarzane akcje musza być w należytej kolejności.

Gracz, który się pomyli musi zabrać kartę, którą odkrył, następnie odkrywa nową kartę i gra zaczyna się od nowa. Gdy karty z talii skończą się, należy przetasować karty odkryte, przetasować i stworzyć nową talię.

Uwaga: nie wolno podglądać kart. Widoczna może być tylko najnowsza karta.

Wygrywa gracz, który zakończy rozgrywkę z najmniejsza ilością kart karnych.

Ostatnio przeglądane

Polecamy

scroll
Wykorzystujemy pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. Sam możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w przeglądarce.