GRA PLANSZOWA - BIZZZZZ

GRA PLANSZOWA - BIZZZZZ

DJ08499

52,00 zł

Dostępnych w magazynie: 1

Koszt wysyłki: od 9,90 zł

Wysyłamy do 24h

DJECO

BIZZZZZ… to gra planszowa od firmy Djeco, dedykowana starszym dzieciom.  Rzucamy kostką, wybieramy najlepszą drogę, przesuwamy pionki pszczółki. Każdy stara się zebrać najwięcej kwiatków, ale trzeba uważać na pająki. Nawet „super bee” nie jest bezpieczna…

Przeznaczona dla dzieci w wieku 7-12lat.

Djeco to francuska firma założona w 1954 roku. Niezwykle popularny i uznany producent zabawek rozwijających wyobraźnię dziecka oraz kreatywnych zestawów plastyczno-artystycznych. Zespół projektantów oraz ilustratorów Djeco pracuje w siedzibie firmy w Paryżu, często współpracując przy tworzeniu ze znanymi artystami. Zabawki Djeco charakteryzują się żywą kolorystyką, ciekawym wzornictwem oraz doskonałą jakością. Wszystkie spełniają europejskie normy bezpieczeństwa.

Instrukcja

Wiek: od 7 do 12 lat; Ilość graczy: 2;

Cel gry: zebrać 8 kart „kwiatki” i przywrócić pszczółki do strefy swojego koloru.

Przygotowanie gry: planszę kładziemy po środku, między graczami. 5 pszczółek czerwonych i 5 pszczółek niebieskich kładziemy na polach planszy według ich kolorów. 21 pozostałych kart „kwiaty geometryczne” kładziemy stroną rysunku do dołu, potasowane, na każdym miejscu koloru jasno-zielonego , na planszy.

Przebieg gry: najmłodszy gracz zaczyna rzucając kostką. Przesuwa jedną ze swoich pszczółek w linii prostej o tyle miejsc ile wyskoczyło oczek na kostce.

NB1: droga musi być wolna. Np. : jeżeli kostka pokazuje 5 i jedna z kart leży na trzecim polu, gracz nie może obrać tego kierunku.

 Jeżeli na ostatnim polu jego drogi jest już jedna pszczółka, gracz kładzie kolejną pszczółkę na tej pierwszej i formuje „super bee”. Zaletą tej „super bee” jest to, że może ona dokonywać zmiany kierunku w trakcie przemieszczania się. Jeżeli na ostatnim polu, na które dociera pszczółka jest karta „kwiat geometryczny”, gracz odkrywa kartę. Jeżeli karta przedstawia:

Kwiatek: gracz pozyskuje kartę i na jej miejsce kładzie swoją pszczółkę, kolejka przechodzi na następnego gracza, który rzuca kostką i kontynuuje swoja grę.

Kwiatek x2: gracz odzyskuje kartę, która liczy się jak zdobyty kwiatek. Kładzie na jej miejsce swoją pszczółkę, rzuca kostką i kontynuuje grę.

Pająk: pszczółka jest zablokowana przez pająka. W tej sytuacji obie karty kładziemy jedna na drugą, pająk widoczny na wierzchu i pozostają na tym samym miejscu, aż do końca gry.

NB2: „super bee” pozostaje „super bee” aż do końca gry, ale może być również zablokowana przez pająka. W tej sytuacji 3 karty nakładają się na siebie (pająk stroną widoczną na górze) i pozostają na tym samym miejscu do końca gry.

Koniec gry: gdy gracz odzyska 8 kart „kwiatki”, musi przywołać wszystkie swoje pszczółki (wyłączając te zablokowane przez pająka) do strefy swojego koloru.

Gdy gracz osiągnie ten cel, wygrywa cała grę.

Ostatnio przeglądane

Polecamy

scroll
Wykorzystujemy pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. Sam możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w przeglądarce.