NIE POJEDZIEMY ZOBACZYĆ AUSCHWITZ

NIE POJEDZIEMY ZOBACZYĆ AUSCHWITZ

978-83-938104-0-6

49,90 zł

Koszt wysyłki: od 9,90 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Autor: Jérémie Dres (tłum. Natan Okuniewski)

Ten francuski komiks to fascynujące spojrzenie na kwestię stosunków polsko - żydowskich z punktu widzenia młodszego pokolenia - już nie dzieci ocalonych, tylko ich wnuków. Autor przyjechał do Polski kilka lat temu z bratem, by szukać informacji o niedawno zmarłej babci. Dres jest Francuzem mającym dwuznaczny stosunek do swoich aszkenazyjskich korzeni. Kpiarsko mówi o tym, że jego rodzice prosili go, żeby przede wszystkim "nie ożenił się z Polką albo Niemką".

Wędruje po ulicach Warszawy, Krakowa i Żelechowa (z którego pochodziła babcia), ale nie czuje się pielgrzymem szukającym śladów Holocaustu na przekletej ziemi, a raczej Europejczykiem w innym zakątku Europy. Pytanie: "Czy pojedziemy zobaczyć Auschwitz?" pada między braćmi tylko raz, w restauracji na Kazimierzu. Jednak rozmowę przerywa pojawienie się kelnera, a później bohaterowie nie wracają już do tematu. tyle innych ciekawych rzeczy jest w Polsce do poznania...

"Magazyn Książki"

Ostatnio przeglądane

Polecamy

scroll
Wykorzystujemy pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. Sam możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w przeglądarce.