CUDA WIANKI. POLSKI FOLKLOR DLA MŁODSZYCH I STARSZYCH

CUDA WIANKI. POLSKI FOLKLOR DLA MŁODSZYCH I STARSZYCH

9788328105683

49,99 zł

37,49 zł

Dostępnych w magazynie: 1

Koszt wysyłki: od 9,90 zł

Wysyłamy do 48h

EGMONT

Autor: Marianna Oklejak.

Wiosna i zakochana para. Oświadczyny, ślub, wesele. Rodzi się dziecko. Rośnie. Rodzice zostają dziadkami. Przychodzi zima. Życie zatacza krąg, a pory roku zmieniają się w znajomym rytmie. Cuda wianki to książka niezwykła – przede wszystkim dlatego, że powstała z zachwytu. 

W książkach Marianny Oklejak oprócz rzetelnych informacji, dostajemy w prezencie materiał przetworzony z niezwykłą wrażliwością, poczuciem humoru i ironią, łączący to, co tradycyjne, z tym, co bardzo współczesne.

Na trzydziestu sześciu pięknie ilustrowanych tablicach zakochana w polskim folklorze autorka zrobiła przegląd tradycyjnych haftów, wycinanek, zabawek, instrumentów muzycznych i innych elementów rodzimej kultury ludowej. A wszystko to zostało wplecione w graficzną, wciąż aktualną narrację o codziennym, zwykłym życiu. Ta książka jest niezbitym dowodem na to, że świat polskiego folkloru jest ponadczasowy, bliski, a jego język wciąż aktualny. Polska kultura ludowa to feeria barw, harmonia rytmów, piękne ornamenty – zapierająca dech w piersi różnorodność.

Cuda wianki są dla każdego – dla młodszych i starszych czytelników, dla których odkrywanie i zachwyt są zawsze nową przygodą.

Liczba stron: 80

Wymiary: 24.5x28.0cm

Polecamy czytelnikom w wieku 5lat+.

Ostatnio przeglądane

Polecamy

scroll
Wykorzystujemy pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. Sam możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w przeglądarce.