MORZE CICHE

MORZE CICHE

9788310131157

19,90 zł

Dostępnych w magazynie: 1

Koszt wysyłki: od 9,90 zł

Wysyłamy do 24h

WYDAWNICTWO NASZA KSIĘGARNIA SP. Z O.O.

Autor:Jeroen Van Haele, ilustracje: Sabien Clement

tłumaczenie: Jadwiga Jędryas.

Urodziłem się za wcześnie. Zbyt wcześnie rano. Lepiej urodzić się wieczorem, wtedy się i słyszy, i umie mówić. Rano rodzi się głuchym i nie umie się mówić, w południe tylko się słyszy, a jak się rodzi wieczorem, umie się wszystko.

Emilio jest głuchy i mówi z trudem. Na szczęście jest Javier, sąsiad. Rozumie Emilia bez słów i tłumaczy mu, jak "usłyszeć" szum morza.

Poetycka i mądra opowieść o przyjaźni i rozstaniu. Historia, która daje wiarę w sens życia, nawet wtedy, gdy świat nie chce nas usłyszeć. Pomaga właściwie spojrzeć na problemy osób borykających się z brakiem akceptacji z powodu swojej niepełnosprawności, jak również na własne, te mniejsze i większe.

Książka została pięknie zilustrowana i z niezwykłą wrażliwością współgra z tekstem.

Czytana wspólnie z dzieckiem z pewnością zaowocuje ciekawą i mądrą rozmową. Ale uwaga, pomimo wielu pozytywnych emocji towarzyszących Emilio, dorosłym czytającym książkę z pewnością zakręci się łezka w oku.

Polecamy dzieciom w wieku 8lat+.

Format: 12,2 x 19 cm

Liczba stron: 80

Oprawa twarda.

Ostatnio przeglądane

Polecamy

scroll
Wykorzystujemy pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. Sam możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w przeglądarce.