JEŻYK WE MGLE

JEŻYK WE MGLE

9788361967996

39,90 zł

Dostępnych w magazynie: 1

Koszt wysyłki: od 9,90 zł

Wysyłamy do 24h

Autorzy: Siergiej Kozłow, Jurij Norsztejn

Tłumaczenie: Renata Lis

Jeżyk we mgle to przecudowna książka oparta na rysunkach Franczeski Jarbusowej stworzonych na potrzeby kultowego rosyjskiego filmu animowanego Jurija Norsztejna z 1975 roku. Film ma swoich wielbicieli także w Polsce, głównie wśród dzisiejszych czterdziestolatków - za sprawą wyjątkowej plastycznej urody, ale też filozoficznej wymowy ukrytej pod urzekająco prostą treścią.

Tematem zarówno filmu, jak i książki są przygody Jeżyka, który wyrusza na spotkanie ze swym przyjacielem Niedźwiadkiem, aby razem z nim - jak co wieczór - liczyć gwiazdy. Po drodze niespodziewanie spowija go tajemnicza mgła, w której spotyka Konia, Psa, Puchacza oraz zagadkowego Kogoś. Jeżyk we mgle bywał już interpretowany na sposób religijny, psychoanalityczny, a nawet jako metafora losu rosyjskich dysydentów. Żadna z interpretacji nie wyczerpuje jednak bogactwa i piękna tej bajki, podbijającej serca dzieci i dorosłych na całym świecie. Zupełnie zasłużenie, w 2003 roku, międzynarodowe jury festiwalu w Tokio uznało Jeżyka we mgle za Najlepszy Film Animowany Wszech Czasów.

 

"Filmy Jurija Norsztejna kocham od lat. Jeżyka we mgle obejrzałem po raz pierwszy na początku lat osiemdziesiątych jeszcze jako student i z miejsca mnie zaczarował. Intensywność aury i pejzaż wizualny, jaki stwarzał, natychmiast wciągnęły mnie w jego zmysłowy świat, tak jak wielu innych widzów. Filmy Norsztejna są klimatyczne i pełne magii, tworzone po mistrzowsku i z miłością. Styl jego ilustracji i narracji cechuje maksymalna prostota i zarazem bogactwo symboli, które są piękne same w sobie - jednak trudno oprzeć się wrażeniu, że kryje się za nimi znacznie więcej".

Nick Park, twórca postaci Wallace'a i Gromita oraz filmu "Uciekające kurczaki", czterokrotny laureat Oscara

Format: 210x297 mm

Oprawa: twarda

Liczba stron: 48

Polecamy dzieciom w wieku 3lat+.

Ostatnio przeglądane

inni klienci kupili również

Polecamy

scroll
Wykorzystujemy pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. Sam możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w przeglądarce.