AUDIOBOOK BEZPOWROTNA GÓRA. BAŚNIE JAPOŃSKIE

AUDIOBOOK BEZPOWROTNA GÓRA. BAŚNIE JAPOŃSKIE

9788372786432

29,00 zł

Dostępnych w magazynie: 1

Koszt wysyłki: od 9,90 zł

Wysyłamy do 24h

MEDIA RODZINA Sp. z o.o.

czyta: Jan Peszek

przekład: Zbigniew Kiersnowski

CD, czas nagrania 4 godziny 59 minut

Tom baśni japońskich zebranych przez Zbigniewa Kiersnowskiego, w których znajdziemy wątki i motywy znane na całym świecie, ale też egzotykę i klimat właściwy tylko Kraju Kwitnącej Wiśni. Baśnie japońskie należą do serii wydawniczej Baśnie Świata.

Po japońsku baśnie nazywają się mukashi banashi, czyli opowieści o tym, co działo się dawno temu w miejscach nawiedzanych przez duchy i demony, czasem wręcz w zaświatach. Cechuje je niezwykła różnorodność – są wśród nich historie nie tylko o duchach i demonach, ale także o bogach i mitycznych herosach, o zwierzętach, diabłach i czarownicach, o dobrych biedakach i chytrych bogaczach.

Zaprezentowane utwory wyróżniają się rozbudowaną fabułą i dramatyczną akcją. Należy zaznaczyć, że nie jest to bezpośrednie tłumaczenie – raczej nowa interpretacja opowieści oparta wyłącznie na oryginalnych japońskich źródłach.

Baśnie przeczytał znakomity aktor Jan Peszek.

Polecamy dzieciom w wieku 6lat+

Ostatnio przeglądane

Polecamy

scroll
Wykorzystujemy pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. Sam możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w przeglądarce.