UWAŻNOŚĆ I SPOKÓJ ŻABKI

UWAŻNOŚĆ I SPOKÓJ ŻABKI

9788363860110

57,00 zł

Dostępnych w magazynie: 3

Koszt wysyłki: od 9,90 zł

Wysyłamy do 24h

Autorka: Eline Snel

Uważność i Spokój Żabki. Ćwiczenia na CD dla dzieci (i ich rodziców)

   Gdyby każdego ośmiolatka na tej planecie nauczono medytacji, wyeliminowalibyśmy przemoc na świecie w ciągu jednego pokolenia. – Dalaj Lama

Pierwsza książka o świeckiej medytacji dla dzieci.

Ta prosta, przyjazna i skuteczna metoda zyskała entuzjastyczne opinie setek tysięcy rodziców, dzieci i pedagogów na całym świecie.

W Holandii niemal w każdej szkole podstawowej jest przeszkolony nauczyciel, który codziennie prowadzi z uczniami kilkunastominutowe ćwiczenie uważności.

W wielu szkołach odbywa się ono jednocześnie dla wszystkich uczniów i w tych właśnie placówkach efekty, w postaci poprawy dobrostanu dzieci, ich zdolności koncentracji i poziomu wzajemnej życzliwości są najbardziej uderzające.

Same dzieci przepadają za tymi chwilami wyciszenia i spokoju.

Nauczywszy się je wykonywać, same chętnie sięgają po to narzędzie, kiedy ogarniają je trudne emocje. Opanowanie tej sztuki to ogromny kapitał, który procentuje im przez całe życie.

CD towarzyszące książce zawierają 11 ćwiczeń (czas trwania całości – 1 godzina), do których głosu użyczyła Agnieszka Marszałek – certyfikowany nauczyciel uważności MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) i trener rozwoju osobistego, nauczycielka i muzykolog, a nade wszystko niezwykle ciepła osoba ze wspaniałym, aksamitnym głosem.

Współczesne dzieci są często wewnętrznie zestresowane, rozdygotane, mają trudności ze skupieniem uwagi. Jak pomóc im opanować sztukę koncentracji? Świecka medytacja jest narzędziem prostym i skutecznym. Nadaje się dla dzieci znakomicie i przynosi niemal natychmiastowe rezultaty. Ta oryginalna, pełna humoru i czaru książka, proponuje krótkie ćwiczenia do stosowania na co dzień. Przeznaczona jest dla dzieci od 5 do 12 lat i ich rodziców.

Na wskroś praktyczna, książka Eline Snel powstała na bazie jej doświadczeń w pracy z dziećmi. Przez kolejne rozdziały przewija się wiele historii, często poruszających, jej małych podopiecznych i tego jak proste ćwiczenia uważności pomogły rozwiązać ich dziecięce problemy.

Autorka pisze w sposób przystępny dla każdego, zarówno pedagoga czy psychologa jak i rodzica, jednocześnie przejawiając ogromna wrażliwość i czułość dla małych i dużych odbiorców jej metody. W każdym przypadku zachęca ona do zaakceptowania swojego stanu i swoich uczuć, do potraktowania siebie z troską i łagodnością oraz do wykonywania tego, co w danej chwili jest dla nas komfortowe i dostępne.

Bezpłatny dodatek: płyta CD z 11 ćwiczeniami.

Ćwiczenia na CD podzielono na kategorie wiekowe.

1. Spokój i uważność żabki. Ćwiczenie medytacji dla dzieci w wieku 7–12 lat

2. Mała żabka. Ćwiczenie medytacji dla dzieci w wieku 5–12 lat

3. Skupienie na oddechu. Kierowanie i przekierowywanie uwagi. Dla dzieci w wieku 7–12 lat i starszych

4. Test spaghetti. Ćwiczenie rozluźniające dla dzieci w wieku 5–12 lat i starszych

5. Przycisk pauzy. Ćwiczenie kontrolowania reakcji. Dla dzieci w wieku 7–12 lat i starszych

6. Pierwsza pomoc przy trudnych uczuciach. Dla dzieci w wieku 7–12 lat i starszych

7. Bezpieczne miejsce. Wizualizacje dla dzieci w każdym wieku

8. Fabryka trosk. Radzenie sobie ze zmartwieniami. Dla dzieci w wieku 7–12 lat i starszych

9. Doładowanie energii. Kiedy coś nam odbiera siły. Dla dzieci w wieku 5–12 lat

10. Tajemnica komnaty serca. Ćwiczenie życzliwości. Dla dzieci w wieku 7–12 lat.

11. Śpij dobrze. Dla dzieci w każdym wieku

Okładka miękka ze skrzydełkami

Format: 142 x 225 mm

Liczba stron: 160

Polecamy dzieciom w wieku 5-12lat i starszych  i ich rodzicom.

Ostatnio przeglądane

Polecamy

scroll
Wykorzystujemy pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. Sam możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w przeglądarce.