GRZYBY

GRZYBY

9788310132437

59,90 zł

Dostępnych w magazynie: 1

Koszt wysyłki: od 9,90 zł

Wysyłamy do 24h

WYDAWNICTWO NASZA KSIĘGARNIA SP. Z O.O.

Dziwne fakty z życia grzybów, o których nie mieliście pojęcia.

Autorzy: Asia Gwis, Liliana Fabisińska

Ilustracje: Asia Gwis

Zajrzyj z nami do królestwa grzybów! Są one bowiem wszędzie. Na lądzie, w wodzie, pod ziemią, na drzewach, w twoim przewodzie pokarmowym, w lodówce i na skórze. Mogą być trujące i lecznicze, osiągać zawrotne ceny, świecić i wabić elfy – przynajmniej według niektórych legend… Robi się z nich lampy, krzesła, portfele, buduje domy… I kto wie, do czego jeszcze będzie można je wykorzystać, skoro do tej pory udało się opisać tylko 7% gatunków grzybów? To najbardziej niedoceniane, różnorodne i tajemnicze organizmy na Ziemi.

Książka Liliany Fabisińskiej to nie jest po prostu atlas. To pozycja wartościowa nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Ilustracje są bardzo ciekawe, czasami karykaturalne, czy zabawne, a treść pełna interesujących wiadomości i ciekawostek.

W książce znajdziemy także kilka niezwykle prostych i pysznych przepisów z grzybem w roli głównej

Liliana Fabisińska jest autorką książek dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych. Poza tym jest pedagogiem, kryminologiem, dziennikarką, tłumaczką i redaktorką. Pisze doktorat o bajkach, kocha podróże, rozmowy ze swoją gadającą papugą Żako i długie spacery po lesie ze zwariowanym kundelkiem Frygą. Po napisaniu „Grzybów” autorka poważnie rozważa wyjazd z Frygą do Włoch w poszukiwaniu trufli.

Asia Gwis – graficzka i ilustratorka. Absolwentka Wydziału Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi.

Polecamy dzieciom  od lat 7 oraz dorosłym w każdym wieku.

Format: 28 x 34 cm

Liczba stron: 96

Oprawa twarda.

Ostatnio przeglądane

Polecamy

scroll
Wykorzystujemy pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. Sam możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w przeglądarce.