THE COMPLETE NOSE TO TAIL

THE COMPLETE NOSE TO TAIL

9780062282613

225,00 zł

Koszt wysyłki: od 9,90 zł

Produkt chwilowo niedostępny

HARPER COLLINS PUBLISHERS

Autor: Fergus Henderson

THE COMPLETE NOSE TO TAIL to radosne kompendium łączące dwie cenione wśród książek kucharskich pozycje - Whole Beast oraz Beyond Nose to Tail - autorstwa ekscentrycznego szefa kuchni, Fergusa Hendersona.

Motto kunsztu kulinarnego Fergusa Hendersona to „ Nose to Tail”. Pomysłowo, w najbardziej wyszukany sposób lecz równocześnie w duchu chłopskiej gospodarności wykorzystuje on wszystko co jest możliwie jadalne z drobiu, ryb i wszelkiej zwierzyny. Kulinarne wyzwanie i kulinarna przygoda.

W książce znajdziemy przepisy prezentujące szeroki wachlarz możliwości autora. Wprost z londyńskiej  restauracji St. John, odwiedzanej przez kulinarne sławy w poszukiwaniu wyzwań dla podniebienia, świńska gicz nadziewana ziemniakami, królik owijany koprem i bekonem, pieczony szpik kostny z sałatką z pietruszki, nerki smażone w glębokim tłuszczu, żołądki. Ale także pikantny krab, wędzony łupacz, musztarda, szafran, czosnek anchovies.

Fergus Henderson proponuje też desery, jak ponadczasowe lody czekoladowe, pudding oraz ulubione Eccles cakes.

250 przepisów okraszonych ponad setką pięknych, humorystycznych zdjęć Jason’a Lowe oraz błyskotliwymi anegdotkami. Kompendium klasycznych receptur, które z przyjemnością się czyta i realizuje.

Wyjątkowa książka od wyjątkowego szefa kuchni.

Format: 205 x 263mm

Liczba stron: 416

Książka w języku angielskim.

Ostatnio przeglądane

Polecamy

scroll
Wykorzystujemy pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. Sam możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w przeglądarce.