DALMATIA

DALMATIA

9781743792551

110,00 zł

Dostępnych w magazynie: 1

Koszt wysyłki: od 9,90 zł

Wysyłamy do 24h

HARDIE GRANT BOOKS

Dalmatia, Recipes from Croatia's Mediterranean Coast.

Autor: Ino Kuvacic

Ponad 100 przepisów na pyszne, tradycyjne i niezwykle oryginalne smaki wprost z dalmatyńskiego wybrzeża Chorwacji. Książka podzielona jest na rozdziały poświęcone daniom mięsnym, warzywom i sałatkom, rybom, owocom morza, słodkościom. Przepisy odzwierciedlające bogatą tradycję spektakularnego regionu Dalmacji zarówno pod względem kulturowym, jak i kulinarnym.

W kuchni dominują lokalne dary natury, prosto z upraw pomidorów, gajów oliwnych, a przede wszystkim z krystalicznie czystego morza.

Zachwycą nas nadziewane bakłażany prosto z Dubrownika, karczochy czy krab po dalmatyńsku, dalmatyński gulasz rybny - brudet, przekąski z kozim serem, wolno gotowane policzki wołowe ze śliwkami i jabłkami,  a na deser czekoladowe knedle.

Znakomitym przepisom na dania z Dalmacji towarzyszą zachwycające fotografie nie tylko kulinarne, ale także tego pięknego regionu o niezwykle bogatej historii i kulturze.

Format: 250 x 200 mm

Liczba stron: 224

Oprawa twarda.

Książka w języku angielskim.

Ostatnio przeglądane

Polecamy

scroll
Wykorzystujemy pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. Sam możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w przeglądarce.