RUTKA

RUTKA

9788326823305

34,99 zł

Koszt wysyłki: od 9,90 zł

Produkt chwilowo niedostępny

AGORA S.A.

Autor: Joanna Fabicka

Ilustracje: Mariusz Andryszczyk

"Rutka" to ciepła i mądra opowieść o tęsknocie oraz potrafiącej ją ukoić sile przyjaźni. Autorka udowadnia, że dla dzieci można pisać - nawet o trudnych sprawach - w sposób wzruszający, ale też zaskakująco zabawny.

Dziesięcioletnia Zosia, bohaterka książki jako jedyna z ulicy nie wyjechała na wakacje. Spędza je na wyludnionych Bałutach w Łodzi - dzielnicy odrapanych kamienic i mrocznych zakamarków. W pewne upalne, sierpniowe popołudnie spotyka na podwórku Rutkę, tajemniczą dziewczynkę z rudym warkoczykiem. Od tej chwili zacznie się ich zwariowana podróż w czasie, w której towarzyszyć im będą kurczak bez głowy i ekscentryczna ciotka Róża. Czy Zosia odgadnie, kim naprawdę jest Rutka? Czy odnajdzie jej rodziców? I gdzie właściwie leży Diamentowa Planeta?

Joanna Fabicka jest z wykształcenia filmoznawczynią, z zawodu pisarką, autorką książek dla dorosłych i dzieci, w tym bestsellerowej serii o dojrzewaniu Rudolfa Gąbczaka.

Format: 226 x 173mm

Liczba stron: 224

Polecamy dzieciom w wieku 7lat+.

Ostatnio przeglądane

Polecamy

scroll
Wykorzystujemy pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. Sam możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w przeglądarce.