PATELNIA PROSTOKĄTNA CARBONE PLUS

PATELNIA PROSTOKĄTNA CARBONE PLUS

D-5550-38

289,00 zł

Dostępnych w magazynie: 1

Koszt wysyłki: od 9,90 zł

Wysyłamy do 24h

DE BUYER

Wymiary: 38 x 26cm

wys. 4.5cm

Wyjątkowa, duża patelnia, z wysokiej jakości stali węglowej, francuskiej firmy de Buyer, z linii Carbone Plus. 

Wykonana ze stali węglowej o grubości 3 mm, która nagrzewa się szybko i równomiernie rozprowadza ciepło. Prostokatny kształt zapewnia dużą powierzchnie i umożliwia przygotowanie w całości większych warzyw lub kawałków mięsa.

Poprzez stopniowe sezonowanie patelnia nabiera właściwości nie przywieralnych - im częściej jest używana, tym mniej przywierają do niej potrawy. Po długim użytkowaniu na patelni pojawia się czarny nalot węglowej patyny, odpowiedzialnej za nieprzywieranie smażonych produktów.

Nitowana, stalowa rączka o wygodnym, ergonomicznym kształcie nie nagrzewa się w trakcie smażenia.

Może być używana na wszystkich rodzajach kuchenek, włącznie z indukcją.

Konieczne jest sezonowanie patelni przed pierwszym użyciem: gotuj ok 200 ml wody z obierkami ziemniaków aż zaczną się przypalać, wylej zawartość i wypłucz patelnię, zalej patelnię cienką warstwa oleju i smaż, wytrzyj papierem.

Utrzymanie patelni w idealnym stanie, wymaga zaledwie kilku drobnych kroków: ostudź po użyciu, zmyj ciepłą wodą, wysusz i delikatnie naoliw. Przechowuj w suchym miejscu. Nie namaczaj zbyt długo. Nie używaj detergentów i nie myj w zmywarce.

Podczas przechowywania nienaoliwionej patelni, w wyniku wilgotności powietrza, na powierzchni mogą się pojawić delikatne ślady rdzy. Można je łatwo usunąć za pomocą soku z cytryny.

Jeżeli na patelni pojawi się rdzawy nalot należy usunąć go sokiem z cytryny i miękką ściereczką.

De Buyer to francuska manufaktura wytwarzająca naczynia kuchenne najwyższej jakości. Założona w 1830 roku, we wsi Le Val-d'Ajol w departamencie Vosges, ma dziś w swojej ofercie ponad 3.000 modeli produktów ze stali, stali nierdzewnej, nieprzywieralnego aluminium, miedzi.

Produkty tej firmy powstają głównie z myślą o profesjonalistach, w odpowiedzi na potrzeby klientów stworzono także serie naczyń do domowego użytku.

Ostatnio przeglądane

Polecamy

scroll
Wykorzystujemy pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. Sam możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w przeglądarce.