PATELNIA DO PAELLI LYON DE BUYER 28 CM

PATELNIA DO PAELLI LYON DE BUYER 28 CM

D-5026-28

49,00 zł

Dostępnych w magazynie: 1

Koszt wysyłki: od 9,90 zł

Wysyłamy do 24h

DE BUYER

Średnica: 28cm

Głębokość: 4cm

Grubość stali: 1mm

Średnica dna: 23 cm

Patelnia do paelli francuskiej firmy de Buyer. Patelnia ma klasyczny, hiszpański kształt, z niezbyt wysokimi brzegami, co czyni ją idealną do przygotowywania właśnie tej tradycyjnej potrawy, ułatwiając odparowanie wilgoci. Doskonale nadaje się również do karmelizowania.

Patelnia wykonana jest ze stali błękitnej o optymalnej grubości. Łatwo się nagrzewa, idealna do stosowania na kuchenkach gazowych.

Dno patelni jest kute, co nadaje jej charakterystyczny wygląd. Ma dwa wygodne uchwyty wkolorze czerwonym.

Patelnia posiada naturalne właściwości zapobiegające przywieraniu potraw. Z czasem, w wyniku używania patelni właściwości te rosną.

Patelnię należy rozgrzewać z niewielką ilością tłuszczu.

Po zakończeniu smażenia należy przeprowadzić deglasowanie,  następnie spłukać patelnię ciepłą wodą, wysuszyć i leciutko natłuścić. Przechowywać w suchym miejscu. Do czyszczenia patelni nie należy używać detergentów.

Przed pierwszym użyciem należy przeprowadzic sezonowanie patelni.

Można używać na wszystkich rodzajach kuchenek, z wyjątkiem kuchni indukcyjnych.

Myć tylko ręcznie.

De Buyer to francuska firma rodzinna,  która powstała w roku 1830. Od ponad 180 lat specjalizuje się w projektowaniu i produkcji najwyższej jakości naczyń do gotowania i pieczenia, zarówno  ze stali , stali nierdzewnej, miedzi , jak i aluminium.

Naczynia de Buyer są cenione przez profesjonalistów i restauratorów na całym świecie, ze względu na swoją wyjątkowo wysoką jakość, oraz szeroką, wciąż powiększaną gamę produktów. 

Sezonowanie:

Przed pierwszym użyciem patelni zaimpregnowanej pszczelim woskiem, należy dokładnie usunąć pozostałości wosku używając do tego ręcznika papierowego. W tym celu należy oczyść patelnię bardzo gorącą wodą i osuszyć ją. Następnie wlać na dno patelni olej ( ok. 1 mm) i podgrzewać go 5 minut. Następnie wylewamy olej i wycieramy patelnię papierowym ręcznikiem.

Jeśli w trakcie używania patelni pojawią się ponownie ślady pszczelego wosku, należy je usunąć papierowym ręcznikiem w momencie gdy powierzchnia patelni jest gorąca.

Ostatnio przeglądane

Polecamy

scroll
Wykorzystujemy pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. Sam możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w przeglądarce.