KWADRATOWA PATELNIA GRILLOWA ŻELIWNA LOD GE 26 CM

KWADRATOWA PATELNIA GRILLOWA ŻELIWNA LODGE 26 CM

L-8SGP3

269,00 zł

Dostępnych w magazynie: 2

Koszt wysyłki: od 9,90 zł

Wysyłamy do 24h

LODGE

Wymiary: 26 x 26 cm

Długość z uchwytem i rączką: 44 cm

Wymiary spodu: 22,5 x 22,5 cm

Żeliwna patelnia grillowa amerykańskiej marki Lodge. Patelnia ma profilowane, rowkowane dno, dzięki czemu kawałki grilowanych składników nie toną w tłuszczu, a potrawy są zdrowsze.

Patelnia posiada dodatkowy uchwyt, a także otwór w rączce, umożliwiający zawieszenie jej na relingu.

Przed pierwszym użyciem patelnię należy umyć w ciepłej wodzie z detergentem, wysuszyć dokładnie i pokryć cienką warstwą oleju roślinnego do smażenia.

Patelnię należy rozgrzewać powoli, nie ustawiając kuchni na największy ogień. Patelnia nagrzewa się w całości więc podczas jej używania należy chronić ręce rękawicą lub chwytakami kuchennymi. Patelnię  myć, używając nylonowego skrobaka. Myć w ciepłej wodzie z detergentem. Można namoczyć, jeśli jest taka potrzeba, by usunąć przypalone resztki potraw. Po dokładnym wysuszeniu patelni należy pokryć ją cienką warstwą oleju do smażenia.

Można używać na wszystkich rodzajach kuchenek poza kuchenką mikrofalową. Możemy używać jej w piekarniku, a nawet nad ogniem z ogniska czy grillu.

Myć ręcznie, wysuszyć i lekko natłuścić.

Jeśli patelnia co jakiś czas pokrywa się rdzą, co może się przydarzyć, lub jeśli potrawy przywierają do jej powierzchni należy przeprowadzić proces re-sezonowania. W tym celu, oczyszczamy porządnie patelnię używając sztywnej szczotki i myjemy w gorącej wodzie z detergentem.

Dokładnie płuczemy i wycieramy do sucha. Następnie nacieramy całą patelnię (także z  zewnątrz) cienką warstwą oleju roślinnego do smażenia i wkładamy do nagrzanego do temperatury 180 -200°C piekarnika. Patelnię wkładamy na górny ruszt, do góry dnem, a na dolnym ruszcie układamy aluminiową folię, żeby zbierała wszystko co wykapie z patelni.

Patelnię pieczemy przez godzinę, następnie wyłączamy i pozostawiamy do wystudzenia w piekarniku.

Pamiętać należy o przechowywaniu patelni w suchym miejscu.

Historia i tradycje firmy Lodge, założonej w stanie Tennessee w Południowym Pittsburgu sięgają ponad 100 lat. Firma rozwija się, wprowadza nowe technologie doceniane przez użytkowników na całym świecie, a dodatkowo z zaangażowaniem podchodzi do wszelkich procedur mających na celu ochronę środowiska.

Ostatnio przeglądane

Polecamy

scroll
×

Wykorzystujemy pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. Sam możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w przeglądarce.